diyet günlüğüm...

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

diyet günlüğüm...

Mesaj gönderen asivemavi » Pzt Şub 09, 2009 9:33 am

merhabalar arkadaşlar.bilen ler vardır.bilmeyenler için söylüyorum.ben forumun en şişko üyelerinden biriyim.ve bugün yine diyete başlıyorum.malum pazartesi :) ...bugünden başlayarak hergün yediğimi ,içtiğimi.zayıflamak için yaptığım herşeyi buradan hergün paylaşıp,gelişmelri size bildiricem.her hafta kilomuda yazacağım.bu benim için biraz zor olacak :ha: benimle birlikte diyete başlamak isteyen arkadaşlarda buradan aynı şekilde paylaşırsa birbirimizi takib etme olnağımız olur ,hemde belki bir yarış ortamında daha çok gaza geliriz.birbirimizin hatalarını da görüp uyarma şansımız olur.ne dersiniz.ben başlıyorum.herkese kolay gelsin.

DİYETTE 1. GÜN.
kilo(başlangıç kilom.sabah aç karınla tardındım.)85.4

sabah kahvaltısı (08.00):
2 dilim kepekli ekmek,bir parça beyaz peynir,2 adet yeşil,1 adet siyeh zeytin,1 domates,1 bardak taze sıkılmış portakal-greyfurt suyu.

Paylaş

ben bizzat kendim

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Re: diyet günlüğüm...

Mesaj gönderen güleda » Pzt Şub 09, 2009 11:31 am

iyi bir girişim asivemavi fakat sen bu mevsimde domates yersen, domatesin içindeki hormonlardan dolayı şişersin...bu domates olayını bir daha düşün derim acizane...
bu mevsimin domateslerinin % 90 ı hormonlu ..çok az bir kısmı hormonsuz, onlarında maliyeti yüksek olduğu için,çok pahalı...
En son güleda tarafından Cum Kas 11, 2011 6:43 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FIGO
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen FIGO » Pzt Şub 09, 2009 2:13 pm

nuraycim cok sevindim senin adina, insallah birgün bende sana katilacagim :)) basarilar diliyorum sana
Her zaman dogruyu söyle; ne dedigini hatirlamak zorunda kalmazsin.....

ResimResim

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen asivemavi » Pzt Şub 09, 2009 10:41 pm

teşekkürler arkadaşlar.inşallah iyi bir sonuç alırım.güledacım domates konusunda haklısın ben de çok sık tüketmemeye çalışıyorum zaten.ama arasıra kahvaltıma ekliyorum.malum diyet yaparken kabızlık sorunu çok sık yaşanır.az da olsa engelleyebilmek adına..

sabh kahvaltımı yazmıştım zaten.bugün

ara( 10.30)
3 adet kuru kayısı küçük doğranmış,bir küçük kase yoğurdun içine karıştırıp yedim

öğlen(13.30)
bir kase mercimek çorbası
salata
1 dilim beyaz ekmek

ara(16.00)
sade kahve
3 adet diyet bisküvi

akşam(19.30)
bir tabak nohut
2-3 kaşık pilav

şimdide yeşil çay içiyorum.şu an 2.fincanım elimde.yatmadanda bir bardak yarım yağlı süt içerim.
En son asivemavi tarafından Cum Kas 11, 2011 6:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ben bizzat kendim

Kullanıcı avatarı
clivya
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac:

Mesaj gönderen clivya » Sal Şub 10, 2009 10:26 am

nuraycım diyet menünü oldukça başarılı buldum sakın pes etme canım devam arkadaşım arkandayız doğumdan sonra bende inşallah katılıcam sana şimdiden 12 kilo almışım :-(
En son clivya tarafından Cum Kas 11, 2011 6:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
samela
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen samela » Sal Şub 10, 2009 10:44 am

Nuraycığım beraber başlayacaktık ne güzel benim içinde çok iyi olacaktı ama bu ara sağlık sorunlarım nedeniyle ben başlayamadım.çok keyifsizim. sana başarılar diliyorum canım inşallah hedeflediğin kiloya ulaşırsın :ok:
En son samela tarafından Cum Kas 11, 2011 6:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[font=Arial][align=center]TECRÜBE;çok acımasız bir öğretmen ,ilk önce sınavı yapılıyor,sonra dersi öğretiliyor.!!![/align][/font]

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen asivemavi » Sal Şub 10, 2009 8:30 pm

2. GÜN

SABAH: 2 ince dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış,beyaz peynirli yağsız tost.şekersiz çay.

ARA :1 elma ,1 sade kahve

ÖĞLEN : 1 simit ,beyaz peynir şekersiz çay (arkadaşımdaydım )

ARA :yarım muz,1 bardak yarım yağlı süt.

AKŞAM :1 kase tarhana çorbası,5 adet pazı sarması,yarım kase yoğurt.

ilerleyan saatlerde 1 mandalina yerim.yeşil çay ve siyah çayı karıştırdım şimdi demleniyor.içicem birazdan..

*bu arada ben tüm içecekleri şekersiz tüketiyorum.bu benim alışkanlığım.gazlı içecek hiç kullanmam.çok nadir ikram edilirse oda lıght olur mutlaka.o yüzden bundan sonra şekersiz diye belirtmeyeceğim.
**daha önce 3 farklı diyetisyene gittim.bu yediklerim onların verdiği listedekilere uygundur.değişimleri kafama göre ve duruma göre oluyor.çok düşük kalorili bir diyet değil.yavaş ama kalıcı oluyor.vücut kitle indeksi 25 in üzerinde olanlar için uygundur.75 kilonun üzerindeki bir kişinin şok diyetlerle kilo vermesi mümkün değildir.bu metobolizmayı mahfeder.ve sonrasında hızla kilo alınır.tecrubeyle sabittir.daha önceleri o hataya çok düştüm.
En son asivemavi tarafından Cum Kas 11, 2011 6:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ben bizzat kendim

Kullanıcı avatarı
FIGO
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen FIGO » Çrş Şub 11, 2009 11:12 am

nuraycim takipdeyim, harikasin devam böyle :öp:
En son FIGO tarafından Cum Kas 11, 2011 6:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Her zaman dogruyu söyle; ne dedigini hatirlamak zorunda kalmazsin.....

ResimResim

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen asivemavi » Çrş Şub 11, 2009 11:29 pm

3. GÜN

sabah:
taze sıkılmış meyve suyu ,2 dlm. kepek ekmeği,beyaz peynir,maydanoz..

ara :
bol tarçınlı ve zencefilli salep

öğlen:
haşlanmış kabak üzerine dereotlu yoğurt ve pul biber,2 dilim beyaz ekmek.

ara:
lıgt bisküvi ve çay

akşam:
çorba,salata,3 köfte, 1 dlm. ekmek

1 elma,1 portakal.(1 saat ara ile.)
günü kapattım.
En son asivemavi tarafından Cum Kas 11, 2011 6:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ben bizzat kendim

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen asivemavi » Çrş Şub 11, 2009 11:30 pm

FIGO yazdı:nuraycim takipdeyim, harikasin devam böyle :öp:
hafta içi herşey güzel de canım.haftasonundan korkuyorum :ha:
En son asivemavi tarafından Cum Kas 11, 2011 6:32 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ben bizzat kendim

“Diyet” sayfasına dön