"Bazı" "Gezenti" Ev hanımlarını protesto ediyorum !!!!!

Forum kuralları
Bu forum da nelere protesto ettiğimiz paylaşıyoruz, eğlenci amaçlı protestolar için oyunlardaki protestoyu kullanabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

"Bazı" "Gezenti" Ev hanımlarını protesto ediyorum !!!!!

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Çrş Eyl 07, 2011 10:30 am

Evet evet "bazı""gezenti" ev hanımlarını protesto ediyorum !!!! :))

Sıcak yaz günlerinden sonra, okulların açılmasıyla birlikte ev hanımlarının altın günleri, ev gezmeleri çoğalır, sabah kalkar evini toparlar, akşam yemeğini hazırlar, çocuğunu okula bırakır sonrada gezmelere gidilir, buraya kadar gayet doğal, belki de olması gereken budur, bütün gün eve hapis mi olacaklar, hayır! Ammaaaaaaa dönüş saatlerini işçi/memur mesai saati bitimine getirmeleri yok mu, beni deli ediyor...Metro, otobüsler, minibüsler, hınca hınç ufak çocuk ve annelerinden geçilmiyor, malum çocuklular diye yer veriliyor, (ha bu arada çocuklarıda birer koltuk işgal eder, kucağına almazlar) ama hiç düşünmezler mi acaba, bu insanlarda işten yorgun argın dönüyor, kimi bedenen 8-10 saat ayakta, belkide güneş altında yada soğukta çalışıyor, biz bi günümüzden 15 dk. erken kalksakta, çalışanlar için eve dönüş çileye dönmese....Nerdeeee....Oysa 15 dk önce kalkmaları, hem kendilerinin daha rahat eve dönmeleri gerçekleşecek, hemde çalışan kesim duraklarda fazla beklemiyecek...toplu taşıma araçlarında oturarak eve dönebilecekler..
Ben artık metroyu kullanıyorum, eskiden otobüsü kullanırdım bu yüzden ne kavgalara şahit oldum, hatta gün dönüşü kadınların yaptığı dedikodularaaaaaaaaaaa bile :hh:

Ha birde :)) kızdığım başka bi olay, İzmir genelinde pazar günleri kuaförler kapalıdır, benim gibi çalışanların kuaföre gidebileceği en uygun gün cumartesidir, ama yukarıda yazdığımın başka bir boyutuda cumartesi günleri gittiğim kuaförde yaşanır..Sanki haftanın beş günü yokmuş gibi, hepsi sözleşmiş gibi cumartesi öğleden sonra kuaförlere doluşurlar :mrd: yaa p.tesiden cumaya kadar dolu dolu tam beş günün var, bırak cumartesi günüde evde çocuğunla kocanla otur :)) ama yok olmazz , çalışanlar cumartesi kuaförde saatlerce beklesin ona ne ki, evde işi varmış, çocuğu beklermiş, hiiiç önemli değil....

çok mu ağır oldu :)) kısmet olurda 4 sene sonra emekli olabilirsem ben bunları YAPMIYACAĞIMMMMM !

Paylaş

..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
senamm
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Re: (Bazı)(Gezenti) Ev hanımlarını protesto ediyorum !!!!!

Mesaj gönderen senamm » Çrş Eyl 07, 2011 7:47 pm

valla bende ev hanımıyım uzun süredir ama çalışma hayatım boyunca yazdıklarına inan bende kızmışımdır . ama kimsenin hayatına karışamıyoruz tabi. şimdi evdeyim ama hiç üstüme alınmıyom valla :)) :)) ben gezenti olamadımda henüzz :hh: :hh:
Resim

Fındık Kraliçesi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Fındık Kraliçesi » Prş Eyl 08, 2011 11:00 am

bacım cok kızmışın ama ne yapalım ev hanımlarının en güzel keyfi bu :hh: :hh: ona kalırsa onlarda kendi paralarının saltanatını sürüyorlar :olm: biz bişe diyormuyuz bacım ev hanımları koca eline bakıyorlar :s calışan bayan gibi para benim para demiyorlar :)) :)) :)) :)) :))
En anlamlı yemin söz vermektir, en büyük intikam affetmektir, en adi söz hiç sevmedim demek; ve en güzel cevap gülüp geçmektir.

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Prş Eyl 08, 2011 11:10 am

ben ne yazmışım, sen ne yazmışın Türkan sultan :))

ben çok kızmıyorumki, sadece protestomu yapıyorum..heee evde oturan bayanların en güzel keyfi saat 18:00 g,b, gittikleri misafirlikten kalkıp, bütün gün çalışan bir insana otobüste durakta metroda her nerdeyse işte, kalk ben oturacam çocuklarımda şu koltukalrı zaptedecek.. demek anlamına geliyor sanırım...güzel bir keyiffffffffffffffffff :D
..-...-.-.-...-.--.

Fındık Kraliçesi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Re: "Bazı" "Gezenti" Ev hanımlarını protesto ediyorum !!!!!

Mesaj gönderen Fındık Kraliçesi » Prş Eyl 08, 2011 11:27 am

protesto da bir kızma belirgisi sandım canım olsun sende rabbim emekli olmayı nasip etsin farkına varmadan ev hanımların halkasına katılırsın istemesende :hh:
En anlamlı yemin söz vermektir, en büyük intikam affetmektir, en adi söz hiç sevmedim demek; ve en güzel cevap gülüp geçmektir.

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Prş Eyl 08, 2011 11:39 am

yaw sen benim yazdıklarımı yanlış anlıyosun ki :)) haklısın protestoda bir nevi kızma belirtisi, ama ben yazdığımda --> :)) smileyini koymuşum :p

ben evde oturanlra , ev hanımlarına niye evde oturup bol bol geziyorlar diye kızmıyorum,

Ammaaaaaaa dönüş saatlerini işçi/memur mesai saati bitimine getirmeleri yok mu, beni deli ediyor..

Sanki haftanın beş günü yokmuş gibi, hepsi sözleşmiş gibi cumartesi öğleden sonra kuaförlere doluşurlar

kızdığım noktalar alıntı yaptığım detaylar :)

elbet bir gün bende emekli olup ev hanımı olacağım, ve şuan belki ev hanımları bana kızacak ama şuan çalışmaktansa evhanımı olmayı tercih ederdimmm, YAPMAYACAĞIM derkende, elbet bende gezeceğim ve şunuda söylüyorum "beni bulabilene aşk olsun" diyeceğim.. ama tek farkla gittiği yerden kesilikle daha erken kalkacağım, yada kuaföre gideceğim vakit bu kesinlikle hafta içi ve gündüz vakti olacak... bilmem protestomu anlatabiildim mi?
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
FIGO
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen FIGO » Prş Eyl 08, 2011 12:17 pm

Fındık Kraliçesi yazdı:bacım cok kızmışın ama ne yapalım ev hanımlarının en güzel keyfi bu :hh: :hh: ona kalırsa onlarda kendi paralarının saltanatını sürüyorlar :olm: biz bişe diyormuyuz bacım ev hanımları koca eline bakıyorlar :s calışan bayan gibi para benim para demiyorlar :)) :)) :)) :)) :))
calisan birisi olarak ufak bir düzeltme yapma istiyorum kendimce... hic bir kere calisiyorum diye para benim dememisimdir !!! koca eline bakmakta yanlis bi deyim, hayatini birlestirdigin birisiyle senin benim olamaz ! (istisnalar vardir)
Her zaman dogruyu söyle; ne dedigini hatirlamak zorunda kalmazsin.....

ResimResim

Kullanıcı avatarı
clivya
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac:

Mesaj gönderen clivya » Prş Eyl 08, 2011 12:38 pm

aaaaaa boncuğum yanlız kalmış burda sonuna kadar katılıyorum haklısn boncuğum...

fındığımda kendi parlarının saltanatını sürüyorlar demiş ben öyle bişi göremiyrum valla......... aman çocuklar büyümeden şunu alalım çocuklara şunu bırakalım derken bişi kalmıyor bize.
kıyafet mecbur daha çok alıyoruz çünkü hergün dışardayız lüksten çok ihtiyaç oluyor zor cidden çalışan kadın olmak zor. benimde kızım var inanırmısınız okumasını istiyorum ama çalışmasını asla istemiyorum benim gibi 8-5 mesaisi olsun hayatta istemem bakalım hayırlısı.

boncuğum sen sadece ev hanımlarını söylemişsin ben başka meslek gruplarınada gıcık oluyorum :s :s :s
Resim

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Prş Eyl 08, 2011 12:48 pm

protestomun :)) dışında bir konu :))

bizde de figomun dediği gibidir.. mesela ben evlenene kadar aldığım maaşa ailem hiç dokunmadı, ama evlenirkende tüm çeyizimi kendim yaptım..evlendikten sonrada çalışma hayatım devam etti, evleneli 19 sene bitti bu 19 senede bir kere bile bende çalışıyorum bu ayki maaşım bana kalsın demedim, herşey ortaktır..Hayat müşterektir!

"Koca eline bakmak" bana görede yanlış bir deyim.. sonuçta çalışmayan bir bayan akşama kadar boş mu oturuyor, bütün evin işi gücü çocukların bakımı, yemek vs.vs.vs bu vs ler bitmez :)) hepsi kadının üstünde, bence çalışan bayandan daha çok yoruluyorlardır...O yüzden kocanın eve getirdiği parada ortaktır! :) Hayat müşterektir!
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen güleda » Prş Eyl 08, 2011 9:36 pm

herkesi alkışlıyorum, herkese yürekten katılıyorum, herkezi destekliyorum.... :br: :br: :br:

“Protesto Köşesi” sayfasına dön