İsraf edenler..

Forum kuralları
Bu forum da nelere protesto ettiğimiz paylaşıyoruz, eğlenci amaçlı protestolar için oyunlardaki protestoyu kullanabilirsiniz..
GULBENUR
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

İsraf edenler..

Mesaj gönderen GULBENUR » Sal Haz 03, 2008 11:46 pm

Özellikle ekmeği ,özellikle suyu, özellikle elektriği ve bi çok doğal kaynağı geleceği düşünmeden israf edenleri protesto ediyorum..

Paylaş

Gül ağacı değilem,her gelene eğilem.

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Re: İsraf edenler..

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Çrş Haz 04, 2008 9:56 am

İsrafa her konuda bende karşıyım ama maalesef zaman zaman israf önlenemiyor,eşim bazen ne kadar cimrisin ya, der ama bunun cimrililikle alakası yok,tutumluluk diyebilirim,ben hep bunlarıda bulamayan,kullanamayan var derim...
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
clivya
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac:

Mesaj gönderen clivya » Çrş Haz 04, 2008 11:16 am

Ne yazık ki millet olarak israftan kaçınabildiğimiz söylenemez. Özellikle, çöpe atılan ekmeklerden tutun da kamu malları, doğal kaynaklar, elektrik, su ve zaman gibi sayısız değerlerimizi israf etmekteyiz. Halbuki yeryüzünde hiçbir kaynak ve imkan sınırsız değildir. Günümüzde bunların değeri, daha da artmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in bir akarsudan abdest alırken bile israf edilmemesi yönündeki öğütleri [4], bunun ne kadar anlamlı olduğu asrımızda çok daha iyi anlaşılmaktadır.
Resim

Kullanıcı avatarı
ecemine
Uzman Üye
Uzman Üye
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen ecemine » Çrş Haz 04, 2008 3:51 pm

bende protesto ediyorum israf edenleri
bi de kaç milyon kişi açlık sınırında diye haberler okuyoruz
dışarı bakıldığındada o restoranların yaktığı elektiriği attıkları yiyeceklerin haddi hesabı yok :x

aylineren
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen aylineren » Cmt Haz 07, 2008 12:31 am

BENDEHEPİNİZE KATILIYORUM

ELİMİZDE OLMADAN BAZEN İSRAF EDİYORUZ. AMAONUDA BULAMAYANLARI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE ELİMİZDE OLANINDA KIYMETİNİ BİLMELİYİZ.
ACABA .. Aşkları da devralır mı kalp nakli yaptıranlar?

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen güleda » Pzr Mar 13, 2011 9:28 pm

fazla göz önünde bulundurulmasada, günümüzde kıyafet israfıda çok fazla.. 2-3 kere giyip atılan veya bir kenarda bekleyen kıyafet israftır bana göre.. eskiden yıllarca giyilirdi kıyafetler... şimdi bırakın 1 yılı, hiç giyilmeden dolap bekleyen onca kıyafet var.... :fm:

Kullanıcı avatarı
biberiye
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen biberiye » Pzr Mar 13, 2011 9:55 pm

bende bu konuda kendimi protesto ediyorum, hala israf makinasi gibi hissediyorum kendimi. elimde olmaksizin israf ettiklerim oluyor, bu yiycek konusu ve samete oyuncak secimimde :ay:
Resim

Kullanıcı avatarı
FirstLady
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen FirstLady » Pzt Mar 14, 2011 7:01 pm

ben israfa karşı bir insanım. ekmeğimi düşünerek alırım. zaten evde fazla ekmek yenmiyor. yemeğim bitmeden yeni yemek yapmam. ihtiyacım dışında kıyafet almamaya özen gösteririm. suyu fazla kullanmamaya gayret ederim. elimden geldiğince israftan kaçınırım. kızım için bunu diyemiyorum. habire kıyafet ve ayakkabı alır durur. giymediklerini bana verir ve bende onları yıkar ve yardım kurumlarına yollarım. alma dedikçe hep söz verir, ama yine alır. :sak:

GULBENUR
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen GULBENUR » Pzt Mar 14, 2011 9:02 pm

Her defasında 1 ekmek al dememe rağmen elinde 2 ekmekle eve gelen eşimi protesto ediyorum. :))
Hep kalıyor hep,o kadar diyorum yahu,adamın gözü doymuyor yok.7 yıldır alıştıramadım yok mudur çaresi dostlar. :sak:
Gül ağacı değilem,her gelene eğilem.

“Protesto Köşesi” sayfasına dön