Alyans yüzüklere fotoğraf dönemi

Kullanıcı avatarı
clivya
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac:

Alyans yüzüklere fotoğraf dönemi

Mesaj gönderen clivya » Sal Haz 28, 2011 9:20 am

Evlenecek çiftlerin, alyanslarına yazdıkları isim dönemi sona erdi. Artık çiftler alyanslara fotoğraflarını koyduruyor. Fotoğraflı alyanslar ne kadar sürede yapılıyor?

Fotoğraflar alyansların içine özenle yerleştirilirken, bu tür alyans siparişlerinde artış olduğu öğrenildi. Kayseri'deki Osmanlı Sarraf'ın sahibi Mustafa Yüregilli, alyansların içine fotoğrafları birebir yaptırdıklarını belirterek, "Sipariş verildikten sonra bir hafta içinde alyansları teslim ediyoruz." diyor.

Alyansı, insanların evliliğe adım attığı ilk işaret olarak yorumlayan Mustafa Yüregilli, birkaç yıl öncesine kadar alyans çeşitlerinin sınırlı olduğunu söylüyor. Günümüzde alyans çeşitlerinin arttığına dikkat çeken Yüregilli, evlenecek çiftlerin, alyanslarına isim yazdırdığını ancak bu geleneğin yerini artık fotoğrafın almaya başladığını ifade ediyor. Yüregilli, fotoğraflı alyanslar hakkında şu bilgileri veriyor: "Alyanslarına isim yazdıran çiftler azalıyor. Bunun yerine fotoğraf konuluyor. Yüzüklerin içine şahısların fotoğraflarının birebir aynısı işleniyor. Bayanın yüzüğüne erkeğin fotoğrafı, erkeğin alyansına ise bayanın fotoğrafı işleniyor. Sipariş verildikten bir hafta sonra yüzükler sahiplerine teslim ediliyor. Artık yüzüklere isim dönemi kalktı, yerini ise fotoğraf dönemi aldı."

Yüregilli, portre alyans fiyatlarının çiftinin bin 900 ile 2 bin 800 lira olarak değiştiğini belirtti. Yüregilli, alyanslar için büyük bir bölüm oluşturduklarını belirterek, müşteriye binlerce alyans alternatifi sunduklarını ifade ediyor.

Resim

Paylaş

Resim

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Re: Alyans yüzüklere fotoğraf dönemi

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Sal Haz 28, 2011 9:24 am

güzelmiş, ben beğendimmmm.. ama yinede isimi tercih ederim herhalde...
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen güleda » Sal Haz 28, 2011 9:59 am

ben alyans olayına tümden karşıyım :olm: :olm:

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Sal Haz 28, 2011 10:28 am

güleda yazdı:ben alyans olayına tümden karşıyım :olm: :olm:
o da ayrı bir konu...bir alyans mı bağlıyor iki insanı.. hayır... ama yinede sembolik bişi işte.. :) ben alyansımı bir gün dahi çıkarmadım parmağımdan...
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen güleda » Sal Haz 28, 2011 10:40 am

haklısın :))
şu anda benim elimde de alyans yok... akşam çıkardım, uzun bir sürede takmayı düşünmüyorum

Kullanıcı avatarı
FirstLady
Uzman Üye
Uzman Üye
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen FirstLady » Sal Haz 28, 2011 11:41 am

:D :D :D ben alyanslara ne zaman verici takılacak onu merak eder oldum. :hh: parmaktan çıktığı an sinyal verenini. :p
benim alyansım cüzdanımda. neden takmıyorum derseniz, dar geliyorda ondan. eşim ise hep kaybetti. kaçıncı oldu bilmiyorum. :off:
bol geliyor deyip çıkarıp duruyordu. sonra tamamen yok oldu. :olm: bizim yüzüklerde isim filanda yok. :))

“Alyanslar / Takılar” sayfasına dön