2009 Oglak burcu sizleri neler bekliyor?

Cevapla
Kullanıcı avatarı
biberiye
Uzman Üye
Uzman Üye
Mesajlar: 4888
Kayıt: Sal Eyl 25, 2007 1:16 am
Konum: Almanya

2009 Oglak burcu sizleri neler bekliyor?

Mesaj gönderen biberiye » Pzt Ara 22, 2008 7:44 pm

OĞLAK - Ocak

Hareketli bir yeni yıl, olaylar iyi veya kötü ne olursa olsun, hızyı ve kısa süreli olacaklar. 11 Eylül'a kadar Pluto sorunlu ve Aralık'ta önemli bir etki getirecek, dikkat edin... 31 Aralık 2008 - 6 Ocak 2009 arasında Mars/Venüs transiti: Aşırı sevgi ihtiyacı duyacaksınız, cinsel enerjiniz tutkuya dönüşebilir, eğlence düşkünü olabilirsiniz. Harcamalarınızda aşırıya kaçabilirsiniz ve sosyal yaşamınızda canlılık görülecek. Beden dilinizin çok çekici ve etkili olduğu bir transit yaşayacaksınız. Hukuki konular için iyi ve yararlı bir dönem. Bu transitin en etkili günü 3 Ocak günü olacak... 14 Ocak: Pluto 7. ve Mars 8. astro evdeler. İlişkileri kontrol etmek istiyorsunuz. İyi ya da kötü hak ettiklerinizi alacaksınız. İnsanları güç ve statü ile etkilemeye kalkışmayın. Davranışları ve ilişkileri gözlemleyin ve analizler yapın. Dikkatinizi topladığınız anlarda yoğun bir enerjiye sahip olacaksınız. Birden çok şeyi yapabilme yeteneğiniz bu dönem çok iyi olacak. 20 Ocak: Merkür burcunuza Retro olarak giriyor. Bilginizi kişisel çıkarlarınız için kullanmak isteyeceksiniz. Hayal gücünüz somut gerçekler nedeniyle kısıtlı. İlerlemenizin tehdit edildiğini düşünürseniz, en iyi fikirleri bile kabul ederken isteksiz olursunuz.
OĞLAK - Şubat

Pluto 6. astro evde. Çal›şma şartlarını iyi izlemeli ve ona göre tavır almalısınız. Detaylar çok önem kazanacak
OĞLAK - Mart:

Pluto 5. astro eve geçiyor. Yaratıcılığınızı harekete geçirin ve göstermekten kaçınmayın. Rekabet yaratan veya güçlü ve ihtiraslı aşklardan hoşlanacaksınız.
OĞLAK - Nisan

Bu ay bir dostunuzla birlikte bütün streslerinizi atabilecek gibi güzel vakit geçirmeniz olasıdır. Elinizdeki sizi oyalayan işlerin büyük bir kısmını başarıyla tamamlayabileceğiniz kadar güçlüsünüz. Kendinizi olduğunuzdan fazla göstermeye çalışmaktan vazgeçmelisiniz. Kısa zamanda olayların akışına uyum sağlayabileceksiniz.
OĞLAK - Mayıs

Pluto 4. astro evde. Gerçek enerjinizi ve gücünüzü, yeteri kadar göremeyebilirsiniz. Bunu iyi tartın ve ona göre hareket edin yoksa üzülebilirsiniz.
OĞLAK - Haziran

Pluto 3. astro evde. Konsantrasyon gücünüz artıyor ve iyi bir gözlemcisiniz. İkna gücünüz ve etki alanınız da yeterli olacak. Bu konumda doğanın sıraları ve herşeyin nasıl işlediğine ilgi duyacaksınız.
OĞLAK - Temmuz

Pluto 2. astro evde. Yoğun arzular›nız olacak. Birşeyin üzerine o kadar çok düşerseniz, geri kalan şeyler birden anlams›zlaş›r, bunu bir düşünün. Elinizdeki değerleri ve öncelikleri tekrar düzenlemek için harekete geçin ve yeni planlar yapın.
OĞLAK - Ağustos

Pluto 1. astro evde. Eski olayları deşmekten kaçınmalısınız. Önünüzde çok önemli konular var. Bu ay önemli kararlar vermek açısından oldukça önemli bir ay olabilir. Geri dönülmez yollara girebilirsiniz. Çevrenizi kırmaya ve haksız davranışlara meyillisiniz. Bu günlerde biraz bencil olabilirsiniz. Şayet dikkatli olmazsanız en ihtimal vermediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Sırlarınızı iyi saklamalısınız.
OĞLAK - Eylül

Pluto 12. astro evde. Sizi sevmeyen kimselere karşı büyük bir üstünlük kazanabilirsiniz. Ziyaretinize gelen birisi yeni planlar üretmenize neden olabilir. İlişkilerinizi sarsıntıya sokmak istemezseniz fazla alıngan olmamaya dikkat etmelisiniz. Silkinip, kendinize geldiğiniz takdirde çok güçlü olduğunuzu göreceksiniz. Bir süreden beri ulaşmak isteyip de bir türlü ele geçiremediğiniz bir kimse varsa bu dönemde ona ulaşabilirsiniz.
OĞLAK - Ekim

Pluto 11. astro evde. Duygusal ilişkilerinizle ilgili, hislerinizi açma zorluğu çekebilir veya tereddütte kalabilirsiniz. Bazı şeyleri değerlendirdiğiniz takdirde bir çok şeyin daha rahat hale gireceğini göreceksiniz. Aile içi ilişkilerde son derece dikkatli ve uyumlu olmanız gerekiyor. Eger siz bir kadınsanız birlikte olduğunuz erkeğe karşı, bilinçaltı seviyenizde büyük bir öfke birikimi olabilir. Gelişmelere ümitsiz bakmayın. Herşey iyiye gidecektir.
OĞLAK - Kasım

Pluto 10. astro evde. Sizi sevmeyen kimselerin aleyhinizdeki tutumları dostlarınız tarafından önlenecektir. Sizi arayıp, görüşmek isteyen kimseleri reddetmeyin. Bir yolculuk olabileceği gibi, bir flört olayı da yaşayabilirsiniz. Sizi uğraştıran herşeyi başarıyla tamamlayıp, ileriye yönelik planlar yapabilirsiniz. Son derece yoğun bir aydasınız ve arkanızdan konuşan birileri canınızı sıkabilir. Gerçekten ne istediğiniz konusunda fikriniz yok. Henüz kendinizi anlayabilmiş değilsiniz.
OĞLAK - Aralık 1

Merkür burcunuzda. İnsanlarin söz ve vaadlerine inanarak pasif kalmamanız ve derhal harekete geçmeniz gerekmekte. Bu ay bir eğlenceye katılabilir ya da sanatla ilgili bir olayda bulunabilirsiniz. Herşeyi erteleyip, boş zamanlarınızı sizi seven insanlara ayırmanız büyük bir kayıp sayılmaz. 7 Aralık: Merkür/Pluto kavuşumu. Bazı şeyleri kendi kendinize büyütüyorsunuz. Özellikle karşı cinsin tutumuna dikkat etmelisiniz. Bu dönemde cinsellikle ilgili yaklaşım ya da teklifler söz konusu olabilir. Fırsat olarak nitelenebilecek şeylerin hemen üstüne atılmamalısınız. Ard niyetleri görmeye gayret edin. Hayallerinizi gerçeğe dönüştüreceğiniz dönemler ancak ayın ikinci yarısındadır. 14 Aralık: Pluto 8. astro evde. Bir yakınınızın başına gelebilecek olan talihsiz bir olay sizi fazlasıyla üzebilir. Kendi ortamınızdan fazla uzaklaşmamalısınız. Bu ay çevrenizi idare etmeniz ve başkalarının hatalarını düzeltmek için yorulmanız gerekebilir. Kontrolsuz olarak yaptığınız bazı davranışlar kimsenin gözünden kaçmıyor. Maddi konularda ve önemli kimselerle olan ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız

19 - 25 Aralık arasında Merkür/Satürn transiti: Aşırı hayalleri bırakın ve kendinizi boşuna harcamayın. Tam olarak duygusal bir dönemdesiniz. Herşeyi hislerinizle değerlendirme iç güdüsünde olabilirsiniz. Eğer siz bir kadınsanız birlikte olduğunuz erkeğe dikkat etmelisiniz. Bazı yalanlarını yakalamanız olasıdır. Sizi, ancak isteyip de, gerekli gayreti sarfetmemek durdurabilir. Bu transitin en etkili günü 21 Aralık günü olacak... 27-28 Aralık: Venüs/Pluto kavuşumu. Durum size yansıtıldığı kadar karmaşık değil. Peşinen telaşlanmayın. Bu günler sizin için altın değerindedir. Elinizden geleni ortaya koymalısınız. Gireceğiniz yükümlülükleri karşılamanız çok zor olabilir. Size anlatılabilecek şeyleri hafife almayıp, gerekli ciddiyeti göstermeli elinizden geleni yapmalısınız. Karşı cins ilişkilerinizde hassas bir dönemdesiniz. Duygusal ilişkilerinizle ilgili bir rekabet ortamında kalabilirsiniz. 28-29 Aralık: Venüs/Satürn sert konumdalar. Etrafınızdakiler size bonkör olmayabilirler. Cömertliklerinizden dolayı borçlanabilir veya başkaları tarafından yapılmış borçlardan sorumlu olabilirsiniz, buna dikkat edin. 30 Aralık Güneş/Merkür transiti: Günlük bir transit ama ilginç olabilir. İlgilendiğiniz işlerde kolay yolları tercih ederseniz sonuc fiyasko olabilir. İçinizden tembellik yapmak gelebilir fakat yapmanız gereken işleri ihmal etmemeye özen göstermelisiniz. Gayretleriniz karşılıksız kalmayacak


Astrolog Ata Nirun
Resim

Kullanıcı avatarı
biberiye
Uzman Üye
Uzman Üye
Mesajlar: 4888
Kayıt: Sal Eyl 25, 2007 1:16 am
Konum: Almanya

Re: 2009 Oglak burcu sizleri neler bekliyor?

Mesaj gönderen biberiye » Pzt Oca 12, 2009 8:19 pm

Oğlak Burcu 2009 Yılı Yorumu
Jüpiter Genel Etkileri:


Sevgili Oğlaklar, 5 Ocak 2009 itibariyle Kova burcunda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni bu seyrini 18 Ocak 2010 yılına kadar devam ettirecektir. Bu enerji altında siz Oğlaklar özellikle finansal konularda, genişleme, büyüme ve eskisine oranla daha fazla özgür hareket edebilme imkanına kavuşabilirsiniz. Kova burcunda ilerleyen bir gezegeninin kişiye olan en önemli katkısı kişinin önüne, fırsatlar çıkararak yeni bir bakış açısıyla, eskiyi düzenlemesine yardımcı olmaktır. Bu durumda Oğlak gibi geleneksel hareket etmekten hoşlanan bir burcun, karşısına çıkabilecek yenilikleri önemsemesi ve dar kalıplar içinde düşünmek yerine orijinal ve çağa uygun metotları deneyebilmesidir. Yani bulunduğunuz konumda ilerlemeyi, hızlı hareket etmeyi, bilgi sahibi olmayı ve yeteneklerinizi ortaya koyarak para kazanmayı başarmanız gerekiyor. Hangi yolla maddi kazanç elde ediyorsanız, şimdi bu kazancınızı yükseltmek için, gelişmeniz eksiklerinizi tamamlamanız lazım. Bu durum sizi mesleğinizde üst noktalara taşıdığından doğal olarak gelir düzeyiniz de yükselmeye başlayacaktır. Tabi ki Jüpiter astrolojik doğası gereği, her zaman teşvik edicidir. İnsana güven duygusu aşılayarak, onu zorluklardan koruyabilir. Bunu zor anınızda yetişen bir dost eline benzetebilirsiniz.


İşte 2009 yılında Jüpiter emeğinizin hakkını almanızda bir yıl boyunca yanınızda olacak gölgeniz gibidir. Bu süreç içinde, yönetici gezegeniniz Satürnün Başak burcundaki ilerleyişi ve yapacağı geri hareket iş hayatınızla alakalı konularda fazlasıyla yorulmanız, bilgi dağarcığınızı genişletmek adına çaba sarfetmeye devam etmeniz anlamına geliyor. Bu durumda Jüpiter emeğinizin karşılık bulmasını sağlayabilir. Oğlaklar Jüpiter Kova burcu sürecinde, modern, sıradışı ve yaratıcılık gerektiren mesleklerde parasal açıdan çok daha şanslılar. Örneğin reklamcılık, halkla ilişkiler, sosyal organizasyonlar, astroloji, danışmanlık, yeni alternatif tıp, yüksek teknolojik gelişmeleri içeren alanlar, bilim, araştırma bunların başında yer alıyor. Bu enerjiyi doğru anlamda kullanmanın yolu ise, herşeyi sadece kendinizin bildiğini sanarak büyüklük taslamamanız, kenarda köşede birilerinin sizi keşfetmesini beklemek yerine ben buradayım diyebilmeniz, insanlarla aranıza mesafe koymak yerine bilakis insanlarla beraber olmayı tercih etmenizdir. Bunları uyguladığınız takdirde bu sürecin özellikle yöneticiniz Satürn gezegeninin aşağıda açıklayacağım enerjisini güce dönüştürebilir, 2009 sonbahar aylarından itibaren mesleğinizde zirveye çıkabilirsiniz.Satürn Genel Etkileri:

2009 yılının on ayı boyunca Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek Satürn gezegeni doğal olarak bu yıla yine damgası vurmaya devam edecek. Yani Jüpiter Kova burcunda parasal imkanlar açısından olumlu bir enerji olsa dahi, yine de sorumluluklar açısından ve kendinizi mesleki alanda geliştirmeniz adına emek sarfetmeye ve çaba göstermeye devam etmeniz gerekiyor. O nedenle Satürn Başak burcu etkinliğini es geçemeyiz. Şimdi gelin bu etkileri birlikte tekrar gözden geçirelim ve 2009 yılında nelere dikkat etmemiz gerektiğini tam olarak algılayalım. Satürn Eylül 2007 tarihinden bu yana, yaşama bakış açınız ve dünyayı algılayışınız, özgürlük düşünceniz ve kendi bireyliğinizi bağımsız bir şekilde dünyaya gösterme gücünüz, normal düzeninin dışına çıkarak önce çevrenizi sonra da tüm dünyayı keşfetme isteğinizle alakalı dersler görme ve sonunda kendinize ait bir düzeni kurabilmek için verilen mücadelenizin belirtisi olacaktır. Bu süreçte siz, bugüne dek yaşadıklarınızı ve bu süreçte yaşayacağınız her tecrübeyi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yaşam felsefenizi genişletecek veya yeniden oluşturmak için çaba sarfedeceksiniz. Bütün yaşanacakların kısaca özeti, kimliğinizin özünün değişime uğrayarak, kendinizi yeniden keşfetmeniz ve oluşturmanızdır. Tabi ki bu dönemde, bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler çok önemlidir. Orta yaşın üzerindekiler benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır, henüz yolun başındakiler için bu, kişiliğin, bundan sonraki yıllarda göreceği dersler adına kendini geliştirmesi anlamı taşımaktadır. Bu çeşitli yollarla olur. Kimileriniz yüksek eğitim, kimileriniz evlilik, kimileriniz bir başka ülkenin topraklarında çalışarak, kimileriniz ise yeni bir çevrede yeni bir hayata başlayarak bunu oluşturmak durumundadırlar.

Bu dönem bir keşif süreci olduğu için, birçok konuda olduğu gibi, iç aleminizdeki inanç sistemini yeniden gözden geçirmenizi sağlayan deneyimler yaşayabilirsiniz. Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlar, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Öyle durumlar oluşur ki, yaşadığınız hayata ve kendinize olan inancınızın kimi zamanlarda sarsılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu dönemde Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin güneşinizle olumlu bir görünüm yapacağından deneyimlerinizin özünde, sizi hayatın yerden yere vurması diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yaşadıklarınız, kimliğinizin bundan sonraki yaşam adına pozitif yönde gelişmesi için gerekli derslerdir. Çalışma temponuzu metafizik veya mistik çalışmalar, araştırmalar veya bu yönde alınan eğitimler, öğretiler oluşturabilir. Tabi ki bu çalışmaların fanatizm düzeyinde olması normal dışı olacağından, enerjinin bilincinde olarak, aşırılıklara kaçmamak en doğrusudur. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmelerin ister yüksek okul isterse başka yollarla olsun, bu dönemde önemi oldukça fazladır. Kişi türlü zorluklarla karşılaşsa da, eğitim sürecini ustalaşmak adına ve insana hizmet amaçlı düşünmeye başlayacaktır. Sabır sizin anahtarınız olduğuna göre bu süreçte, yılmadan yorulmadan ve inatla gerçeği bulmaya, hayatın özünü anlamaya çalışmak, dönemin faydalı bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.

Süreç içinde, mükemmellik anlayışınız ileri derecede artacağından, öğrendiklerinizi yetersiz bularak, tekrar tekrar gözden geçirmek, bilgilerinizi yetersiz bulup daha fazlasını öğrenmeye çalışmak yine enerjinin etkilerindendir. Bunun altında yatan en önemli duygu ise, hedeflerinize erişmek ve toplum içinde kendinize güçlü bir yer edinmek isteğiniz yatmaktadır. Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, ne kadar çok şey deneyimlerseniz o denli başarılı olacağınızı düşünmektesinizdir. Bundan önceki ikibuçuk yıllık süreçte oldukça zorlanan ve türlü tersliklerin üstesinden gelen bir kişinin, bu süreçte bu kadar çok güç istemesini tuhaf bulmamak lazım.Hakikaten maddi ve manevi anlamda ve birçok alanda o kadar çok savaşlar yaşadınız ki, şimdi bu süreçte tek yapmanız gereken şey, her zaman olduğu gibi bütün bu öğrendiklerinizi yaşama geçirmenizi sağlayacak bilgiler edinmek, aşırılıklara kaçmadan, kendinize olan güveninizi yitirmeden, acizlik veya güçsüzlük gibi duygulara hayatınızda yer vermeden kimliğinizi dış dünyada göstermenizi sağlayacak gücü kazanmak olmalıdır demiştim.

31 Aralık 2008 16 Mayıs 2009 tarihleri arasındaki yöneticiniz Satürnün ikinci geri hareketi, yine güneşinizle olumlu bir görünüm yapacak ve bu esnada Jüpiter Kova burcunda bulunacak. Bu iki enerjinin anlamı, bilgi ve tecrübelerinizi mesleki ihtisas konularında azimli bir şekilde geliştirmenizin size maddi konularda olabilecek yüksek katkısıdır. Geri hareket süresince, doğru hamlelerde bulunmak, hayatınızı yeniden yapılandırmak, yeni kararlar almak için herşeyi tekrar gözden geçirmeye çalışmanız son derece önemli. Yukarıdaki konularda eksiklerinizi tamamlayarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Yalnız bunları hayata geçirmeden önce geri hareketin bitişini beklemek doğru olabilir. Tabi ki daha önceden karar verilmiş, saptanmış, gözden geçirmelerde bulunmuş durumlar, geri harekette yürürlüğe konabilir. Ama yeni olarak uygulamak istediğiniz herşeyde şöyle bir durup düşünmek hatta gerekirse beklemek faydalıdır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almamalı, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmelisiniz. Bütün bu saptamalar, planlar ve projeler, geri hareketin ardından hayat geçirilmeye başlanabilir.

29 Ekim 2009 tarihinde Satürn Terazi burcunda ilerlemeye başladığı, şu ana kadar açıkladığımız herşey tam olarak yerine oturmaya başlayabilir ve sizler mesleki alanda isminizi en üst noktalara taşımış olabilirsiniz. Satürn Terazi burcunda ve iş hayatınızla ilgili yaşam evinde transitine başladığında Oğlakların sesini, toplumun her alanında görebilmek mümkündür. Çünkü artık önünüzdeki engeller birer birer safdışı kalmış olacaktır. Yöneticiniz bu burçta size herşeyin belli bir dengeye oturmasını, girişimci ve hoşgörülü bir şekilde bulunduğunuz yerde güçlü bir konuma gelmenizi sağlayıcıdır. İşte o zaman duruşunuz, tecrübeniz ve o güne dek yaşadıklarınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atabilir, konumunuzun size sağladığı prestijin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdi size düşen, Jüpiterin Kova burcundaki yenileşme hareketine kulak vermek, yöneticiniz Satürnün gösterdiği yolda ilerlemek için planlı ve programlı çalışmak ve kendinize olan güven duygunuzu ön planda tutmaktır.Uranüs Genel Etkileri


Uranüs gezegeninin 2003 2011 yılları arasındaki Balık burcu seyri hala devam etmekte. Şimdi bu enerjinin size olan yansımasını bir kez daha gözden geçirelim. Uranüs 2009 yılında çevrenize karşı olan tepkilerinizde, bağımsızlığınızı, orjinalliğinizi, yaratıcılığınızı, geleneksel olmayan, tuhaf ve biraz da eksantrik bir şekilde davranmanıza neden olacaktır. Çevrenizdeki insanlar sizi anlayamayacak ve neden bu yollarla düşüncelerinizi açıkladığınızı bir türlü algılayamayacaklardır. Zamanın ilerisinde düşünecek bazı anlarda zihniniz huzursuz ve çatışmaya hevesli hale gelebilecektir. Akrabalarınızla, komşularınızla ilişkilerinizde farklılıklar, ara sıra gerilimler olacaktır. Entellektüel birikiminize önem verecek, özgürlüğünüzü ne pahasına olursa olsun korumaya özen göstereceksiniz. Konuşma tarzınız spontan, orijinal, canlı, farklı va kaprisli olabilir, bazı zamanlarda ise tamamen kararsız ve sabırsız bir düşünme tarzı göze çarpabilir. Aniden ortaya çıkan fikirler, algılar ve buluşlarınız olabilir. Hiçbir geleneksel konuşma kavramına uymayan doğal bir konuşmacı haline de gelebilirsiniz. Herşeyi çabucak kavrama ve çoğunlukla alışılmamış tarzda öğretme de etkiler arasında yer alacaktır. Bu dönemde insanlardan kaçma meyliniz oluşabilir. Soyutlanmış bir yabancı, özeleştirileri ile kendisine eziyet eden biri haline de gelebilirsiniz. Tüm gelenek ve kuralları hiçe sayan çılgın ve uçuk bir düşünür hali de yine etkiler arasında yer alabilir. Zihninizi toparlamayı ve konsantre olmayı muhakkak başarmalısınız. Aynı anda birçok şeyi düşündüğünüz için de yorgunluklar baş gösterebilir.Neptün Genel Etkileri

Neptün gezegeni de Uranüs gibi uzun yıllara yayılan yavaş ama içten içe etkisi hissedilen bir enerji olduğu için 2012 yılına kadar siz Oğlakların, yüksek bir hayal gücü ve ruhsal duyarlılık içinde, kabiliyetlerinizi ortaya koymanız adına son derece önemlidir. Bu yıl Jüpiterle kolkola ilerleyecekleri için, doğal olarak etkileri kimi aylarda daha fazla yoğunlaşabilir. Bu süreçte sezgisel içe doğmalarınız ve canlı rüyalarınız olacaktır. Güzel olan herşeye karşı hayranlık duyacaksınız. Parasal konularda genelde endişeler verebilir, çünkü finans olaylarını karmaşık ve sorunlu hale getiren bir enerjisi vardır. Bu süreç içinde çok yoğun cömertlik etkileri sunacaktır. İnsanlara karşı yardımsever olacak ve onları maddi olarak gözeteceksiniz. Genelde hırsızlık, dolandırıcılık ve yalancılık nedeniyle para kayıplarına sebep olabilir. Bu nedenle çevrenizdeki insanlara çok dikkat etmelisiniz. Riskli yatırımlardan ve spekülasyonlardan uzak durmaya çalışmalısınız.

Bu süreçte, hayalci veya bulanık ilişkilere girebilirsiniz. İsteğiniz ruhsal güvence olduğu halde karşınıza çıkan kişiler çok garip insanlar olabilirler ve sizi kandırmaya müsait davranırlar. Genel etkiler olarak bağımsız, açıklanması zor bir güvence isteğiniz vardır. Desteklendiğiniz zaman hertürlü güçlüğü yenebileceğinizi düşünürsünüz. Ve siz de her türlü zorluk karşısında dirençli bir insan haline gelirsiniz. Medyumluk yetenekleri ile para kazanırsınız. Para konularında iyi koku alırsınız. bu süreçte etrafınızdaki insanlara dikkat etmeye, paranızı kesin ve güvenilir olduğu ispatlanmayan kişilere yada yerlere yatırmamaya özellikle dikkat etmelisiniz.


Pluto Genel Etkileri

Sevgili Oğlaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Dönüşüm, yenilenme ve değişim olgularının astrolojik fenomeni, Pluto gezegeni siz Oğlaklar için hakikaten bu yılın diğer önemli gelişim transitlerinden birisi olarak yaşamınızda içten içe işlemeye başlayacaktır. Pluto dünyaya uzaklığı nedeniyle son derece ağır ilerleyen bir seyire sahiptir. Bu nedenle transiti 2024 yılına devam edecek, kimi aylarda ve yıllarda doğum haritanızdaki etkiler nispetinde size güç ve kontrol arzusu tattıracaktır. Doğduğunuz günkü gezegen pozisyonlarınızı sırasıyla ziyaret edecek ve kavuşum gibi güçlü bir enerjiyle tetiklemeye başlayacaktır. Bu dönemde sizler, kendinizi dış dünyada ortaya koyabilmek adına güçlü deneyimler yaşayarak kendinizi yeniden keşfetmeyi, yapılandırmayı, eksiklerinizi tamamlamayı öğrenebilir ve sanki yeniden doğmuş gibi hayata daha farklı bir açıdan fakat bugüne dek edindiğiniz deneyimlerin ışığında devam edebilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta, eski yanlışları kesinlikle tekrarlamamak, kendisine ait her türlü olguyu yeniden gözden geçirmek olmalıdır. Siz oğlaklar sorumluluklarına her zaman sahip çıkan kişilersinizdir. İşte şimdi bu özelliğinizi Plutonun size sunacağı güçle harmanlayacak ve yaşamınızı bir hamur gibi şekillendirmeyi başarabileceksiniz. Bu dönemde gücü elinizde bulundururken dikkatli olmayı, kimse üzerinde hakimiyet kurmak adına kullanmamayı, kendinizi geliştirmeyi bilmeniz gerekmekte. Pluto gezegeni bu uzun süreçte size öyle etkili dönemler yaşatıri ve öyle büyük bir enerji sunar ki, siz bu enerjiyi yönlendirmeyi, gerekli alanlarda kullanmayı ve bunu yaparken de mütevazi düşünmeyi başarmadığınız takdirde hakikaten sizi toplum dışı olmaya varacak derecede etkileyebilir. Yükselen burcunuza göre bu dönemin etkinliği daha fazla hissedileceğinden özellikle yükseleninizin yorumlarını okuyarak ta kendinizi şimdiden hazırlamanız yerinde olabilir.

Ayrıca yine bu süreçte korku, endişe, saplantılı düşünme, kendinizden şüphe etmek gibi psikolojik olumsuzluklar karşısında kesinlikle kendinize güven duymalı, otokontrolünüzü kaybetmemelisiniz. İnsanlarla işbirliği içinde olmalı, ne kadar bilgili olursanız olun mütevazi düşünmeyi bilmelisiniz. Siz enerjinizi yaratıcı biçimde kullanır, gerektiğinde sizden daha büyük bir gücün varlığını kabul eder, insanların kendiniz hakkında ne düşündüğünü merak etmek yerine, siz kendiniz hakkında ne düşünüyorsunuz bunu dürüstçe kabul eder ve kendinizi geliştirmeyi sürdürür ve elinizdeki güce rağmen alçakgönüllü davranmayı başarırsanız işte o zaman kendi içinizdeki asıl öze ulaşmışsınız demektir.
2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz


3 Ocak 2 Şubat : Aşka bakış açınızın değişimi, daha sıcak, özverili tavırlar içinde sevdiklerinizi kucaklayabilirsiniz.


6 Mart 17 nisan : Venüs geri hareketi. Yakın çevrenizde bulunan kişilerle temasınızda, sevgi ve paylaşımların ön plana gelişi.


20 Nisan 21 Mayıs : Aşk hayatınızla alakalı konularda yılın olumlu devrelerden biri. Aşkta oldukça seçicisiniz ve sadakat duygunuz gayet yüksek. Ayrıca yaşamsal açıdan kendinizi gayet güçlü hissedebilirsiniz.


24 Nisan 5 Haziran : Aşk hayatınızla alakalı konularda gerilimli ve isteklerinize daha fazla düşkünlük göstereceğiniz dönem.


6 Haziran 11 Temmuz : Aşk hayatınızla alakalık konularda yılın en olumlu ve hoş devresi. Değerlerinize sahip çıkma ve size de sahip çıkılacağı bir süreç.


1 Ağustos 26 Ağustos : ikili ilişkilerde sevgi alış verişinin kimi zaman gerginliklere yol açsa dahi, sahiplenme ve korunma konusunda son derece hassas olduğunuz zaman dilimi.


15 Ekim 7 Kasım : Aşk konusunda karşılıklı alışverişi önemsediğiniz, bunu bulamadığınızda kendinizi pek rahat hissetmeyeceğiniz bir süreç. İlişkinizi belli bir dengede tutmak adına daha dikkatli davranmaya çalışacağınız bir dönem.


2 Aralık 25 Aralık : ilişki konusunda iyimser fakat bir o kadar deneyimselliğe açık bir süreç. Tabi ki bir Oğlak deneyimsellik konusunda bu süreç içinde düşünceli olabilir. Yaşadığı beraberliği ve aşkla ilgili herşeyi belli bir süzgeçten geçirebilir.2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:


11 Ocak 1 Şubat : Yılın ilk Merkür geri hareketi. Özellikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda beklemede kalmaya çalışın ve planlarınızı tekrar gözden geçiriniz.


21 Ocak 13 Şubat : girişimlerinizde sözel açıdan güçlü devre. Yılın ilk olumlu süreci. Kendinizi iş ve genel anlamda güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.


14 Şubat 7 Mart : Parasal konulardaki sorunların iletişimle çözülür hale gelmesi.


8 Mart 25 Mart : Çevrenizle olan her türlü iletişiminizde sözelliğin önemi son derece büyük. Farklı yol ve kanallar aracılığıyla kendinizi ifade etme olanağı bulabilirsiniz.


26 Mart 8 Nisan : sert bir ifade tarzı, ev alanı içinde sözel yönden hakimiyet kurma isteği.


6 Mayıs 30 Mayıs : Merkür gezegeninin ikinci geri hareketi. İş ve ilişkiler konusunda bazı durumların tekrar gözden geçirilmesi. Ani kararlardan uzak durmak gerekiyor.


14 Haziran 2 Temmuz : iş hayatınızda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, belirsizliklerle mücadele edebilmenizde zekanız son derece önemli bir paya sahip. Girişimler ve görüşmelerin yoğun olduğu zaman dilimi.


3 Temmuz 17 Temmuz : ilişkiniz, ortaklığınız konularında iletişimsel olarak dikkatli olmanız gereken zaman dilimi.


3 Ağustos 25 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda yoğun irtibatlar. Sorun çıkaran noktaların görüşülerek çözüme bağlanmasını sağlayan güçlü iletişim zamanı.


6 Eylül 29 Eylül : Yılın üçüncü Merkür geri hareketi. Bu dönemde iş yaşamınızda bazı noktalar pürüz yaratıcı olabilir. İletişimsel zorluklar yaşanabilir. Sakin olmak ve beklemede kalmak gayet yararlıdır.


10 Ekim 27 Ekim : yukarıdaki konularda beklenen düzenlemeler güçlü bir iletişimle yoluna girebilir. Dengeli hareket etmek, görüş alışverişinde bulunurken uyumu merkez almak yararlı olabilir.


6 Aralık 26 Aralığa kadar: kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade etme olanağı bulabilirsiniz. 26 Aralıkta Merkür geri hareketine başlayacağı için temkinli hareket etmeye özen göstermek lazımdır.
2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:


22 Aralık 2008 19 Ocak 2009 : doğum günü evreniz. Her konuda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz süreç.


27 Aralık 2008 3 Şubat 2009 : iş hayatı ve girişimlerinizle alakalı konularda son derece güçlü bir şekilde kendinizi ifade edebilir ve üst konumunda bulunan kişilerle işinize ait gelişmeler konusunda anlaşma sağlayabilirsiniz. 2009 yılının mücadeleniz, hedefleriniz konusunda size yardımcı olacak en olumlu enerjisi. Savaşım gücünüz temkinli, sorumluluklarınızı sahiplenişiniz takdire değer. Çalışma hayatında kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Başarınız dışarıdaki insanlar tarafından rahatlıkla kabul görebilir.


22 Nisan 30 Mayıs : Yılın en etkili devresi. Mars Koç burcunda ve bu güçlü enerji sayesinde hem duygusal hem de mesleki konularda öne atılmaya hazır ateşli bir ifade gücüne sahipsiniz. Tabi bu enerji agresif bir özellik de taşıdığı için, hangi konuda kendinizi öne çıkarmanız gerektiğini muhakkak belirlemeniz lazımdır. Yoksa sorunlara neden olması mümkündür.


14 Haziran 2 Temmuz : iş hayatınızda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, belirsizliklerle mücadele edebilmenizde zekanız son derece önemli bir paya sahip. Girişimler ve görüşmelerin yoğun olduğu zaman dilimi.


12 Temmuz 24 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda aynı anda birden çok işle uğraşmanız gereken zaman dilimi. Bu durum aşırı yorgunluk ve gerilimlere neden olabilir.


23 Eylül 22 Ekim : iş hayatınızla alakalı konularda yoğunluk. Dengeli bir iş birliği, patronlarınızla güçlü bir iletişim size yararlar getirebilir. Yeni ortaklık ilişkileri, yeni girişimler.


23 Ekim 21 Kasım : bilgi ve deneyimlerinizi sosyal hayatın içinde ifade edebilme ve diğer kişilerle bir araya gelerek liderlik gücünüzü gösterebilme fırsatı bulma. Yalnız bu dönemde baskın olmaya çalışmamalı, yeri geldiğinde esnek düşünmeyi bilmelisiniz.2009 Yılı Finansal Takviminiz


11 Ocak 1 Şubat : Yılın ilk Merkür geri hareketi. Özellikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda beklemede kalmaya çalışın ve planlarınızı tekrar gözden geçiriniz. 14 Şubat 7 Mart arasında parasal konulardaki sorunlarınız çözülür hale gelebilir.


4 Şubat 14 Mart : parasal konularda sıradışı yeteneklerinizi hayata geçirerek, güç elde etmeye çalışacağınız zaman dilimi.


22 Nisan 30 Mayıs : güvenliğinizi elinizde tutmak ve kimsenin üzerinizde hakimiyet kurmasına izin vermemek için, hedeflerinize kitlenmenizi sağlayan oldukça aktif bir dönem.


18 Temmuz 2 Ağustos : dışarıdan maddi destek bulma konusunda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, ilgili kişilerle irtibata geçebilirsiniz.2009 Yılı Sağlık Takviminiz


22 Aralık 2008 19 Ocak 2009 : Enerjinizin yüksek olduğu ve kendinizi daha rahat ifade edebilmenin moral duygunuz üzerinde etkili olduğu zaman.


21 Mart 19 Nisan : Yüksek enerjinizi belli işler ve planlar dahilinde yönlendirmeniz gereken zaman. Bunu yapmadığınız takdirde gerilim altında kalabilir, baş ağrısı, tansiyon ve ateşlenme gibi durumlar yaşayabilirsiniz. sporla uğraşmak, müzik dinlemek üzerinizdeki enerjiyi boşaltabilmenizde etkili olabilir.


21 Haziran 22 Temmuz: Fiziksel açıdan cansızlık, enerjinin düşük olduğu zaman. Dinlenmeye, gerilimden uzak durmaya çalışınız.


12 Temmuz 24 Ağustos : İş hayatınızla alakalı konularda aynı anda birden çok işle uğraşmanız gereken zaman dilimi. Bu durum aşırı yorgunluk ve gerilimlere neden olabilir.


23 Eylül 22 Ekim : İş hayatındaki yoğunluk ve hep bir şeyleri dengelemek zorunda kalışınız enerjinizi düşürebilir. Kendinize özen göstermeniz gereken süreç.


22 Aralık sonrası: Enerjiniz yavaş yavaş yükselmeye başlayabilir.2009 yılının siz Oğlak burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

(gazete vatan)
Resim

Cevapla

“OĞLAK ~~22 Aralık-20 Ocak~~” sayfasına dön