Kahvaltıda Olmazsa Olmazlarımız

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Kahvaltıda Olmazsa Olmazlarımız

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Pzt Haz 09, 2014 11:26 pm

Kahvaltı bence günün en önemli öğünü... Ve benim için sıkı bir kahvaltı = zinde bir gün demektir.
Kahvaltı denince akla ilk gelen çay, peynir, ekmek ve zeytindir. Zeytin peynir, hatta ekmeğin çeşitliliğinden tutun kahvaltı sofralımızı daha çok zenginleştirebiliriz.

Sizin Kahvaltı sofralarınızda olmazsa olmazlarınız nelerdir ?

Paylaş

..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
adminiçe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:

Re: Kahvaltıda Olmazsa Olmazlarımız

Mesaj gönderen adminiçe » Sal Haz 10, 2014 10:14 am

Kesinlikle beyaz peynir ve isot :)) Bu ikili masamda olsun yeter. İçecek olarak da süt mutlaka olacak. Ben çay içmem..

Kullanıcı avatarı
clivya
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac:

Mesaj gönderen clivya » Sal Haz 10, 2014 11:10 am

yazın; domates, salatalık ,sivri biber, maydanoz ve karpuz yanına yeşil zeytin beyaz peynir ve naneli omlet
kışın; bal,tereyağ,tulum peyniri,krep tercihimdir.yazın açk havada kahvaltı yapmaya bayılıyorum
Resim

Kullanıcı avatarı
güleda
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen güleda » Sal Haz 10, 2014 2:21 pm

peynir zeytin.. yazın domates kışın daha ağır bal tereyağ falan daha çok tüketiyoruz.. hafta sonu ile hafta ortası kahvaltısı da değişiyor tabi.. hafta ortası özel bişey hazırlamam genelde dolapta ne varsa o :) ama hafta sonları veya misafirde özenirim, börekler- kızarmalar :)) :)) çayı kahvaltı yaparken değil, üzerine içmeyi severim

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Duygudurum:
Zodiac:
İletişim:

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Sal Haz 10, 2014 3:47 pm

Kışın özellikle kızarmış ekmeğin üzerine tereyağ ve omlet ve gevrek..Peynir tercihlerimiz hepimizin farklı olduğu için, beyaz peynir, tulum ve kaşar eksik olmaz. Tabii zeytin canavarı eşim için özellikle yeşil zeytin..
Yazın ise ağırlıklı domates ve salatalık eksik olmaz kahvaltı soframdan.
Bizdede artık hafta arası ve haftasonu değişiyor :)) Haftasonu daha çok özen gösteririm..Heleki misafir varsa poğaça mutlaka olur..
Çay olmazsa olmazımız, haftasonu ilaveten meyvesuyu eklenrir.
Birde şu sıralar Ödemiş'lilerin (İzmir'in bir ilçesi) "çamur" dedikleri lor tarzı bir peynirlerine taktım, ekmek üstüne sürülen cinsten bir peynir.
..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
asivemavi
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Duygudurum:
Zodiac:

Mesaj gönderen asivemavi » Cum Haz 13, 2014 6:19 pm

benim için kahvaltının olmazsa olmazı peynir ve çaydır.zeytini arar gözlerim mutlaka, eşimde bende çok severiz zeytini, peyniri de köy peyniri cinsinden severim. kaşar peynir de olur genelde,yazın domates salatalık, yeşillik tercihimdir, kışın bizde de tereyağ ve tulum peyniri tercih edilir, yumurta kışın her saabh olur mutlaka, omlet yada haşlama olarak.. haftasonu bi,zde de özeldir kahvaltılar, artık allah ne verdi ise, ;)
ben bizzat kendim

“Kahvaltı Önerileri” sayfasına dön