Çocuklarda Kahvaltının Önemi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 19912
Kayıt: Pzt Ara 04, 2006 1:02 pm
Konum: İzmir
Duygudurum:
Zodiac: Scorpio
Süper yüksek puan: 7
Yüksek puan: 7
İletişim:

Çocuklarda Kahvaltının Önemi

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Pzt Oca 19, 2015 1:55 pm

ABD Pennsylvania Üniversitesinin yaptığı bir araştırma, Düzenli kahvaltı yapmayı alışkanlık haline getiren çocukların daha başarılı ve daha zeki olduğunu ortaya çıkardı.
Bilim adamları, Çin’de 6 yaşında 1269’un çocuğun düzenli kahvaltı yapıp yapmadıkları inceledi. Kahvaltı yapan çocukların, kahvaltı yapmayan çocuklara göre konuşma becerilerinin 5.58, başarı düzeylerinin 2.50 ve zeka seviyesinin 4.6 puan daha yüksek olduğu ortaya çıktı.
Bu araştırmayı yapan bilim adamı Cianghong Liu, çocukluk dönemindeki beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıkların belirlenmesinde, bu dönemin kritik dönem olduğunu ve etkisinin uzun vadede genel sağlığı etkilediğini belirtti.
Bilim adamları, 6 yaşındaki çocukların bilişsel becerilerinin hızla geliştiğini belirtti ve bu dönemde aç kalan beyin için kahvaltının benzin niteliği taşıdığını söyledi.
Kahvaltıda ebeveynlerle iletişimin de beynin gelişimini etkilediğini, sohbetler sayesinde çocuğun kelime haznesi, genel kültürü ve anlama gücünün geliştiği kaydedildi.
Kaynak: ”Science Daily

Paylaş..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
EFLA
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Mesajlar: 7641
Kayıt: Çrş Kas 07, 2007 11:50 am
Konum: BİGA/Ç.KALE
Zodiac: Gemini
Süper yüksek puan: 5
Yüksek puan: 5

Re: Çocuklarda Kahvaltının Önemi

Mesaj gönderen EFLA » Pzt Oca 30, 2017 2:33 pm

İlkokul 1. sınıftan bu yana sabah kahvaltısını sadece pazar günleri yapıyorum :)) bende neden zeki değilim diye düşünüyordum :D :D

Cevapla

“1 Yaş Sonrası Bebek Bakımı” sayfasına dön