Kitabımı ? Filmi mi?

Kullanıcı avatarı
Mavi Boncuk
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Zodiac: Scorpio
Süper yüksek puan: 7
Yüksek puan: 7
İletişim:

Kitabımı ? Filmi mi?

Mesaj gönderen Mavi Boncuk » Prş Tem 24, 2008 10:57 am

Bestseller yapan kitapların genelde hemen filmi çekilir.Hiç kitabını okuyupta daha sonra o eser'in filmini seyrettinizmi?
Seyrettiniz ise sizde hangisi daha keyif verdi?Ve bu konuda yorumlarınız neler...
Kitabını okuyupta,filmini seyrettiklerimden,bir kaçı Çalıkuşu,Kızım olmadan Asla,Koku ve Da Vinci Şifresi,ben okuduğumda çok sürükleyici gelmişti ve zevkle okumuştum,ama filmlerini seyrettiğimde hayal kırıklığına uğradım açıkcası...Mesela Koku adlı kitabı seneler öncesinden okumuş çok etkilenmiş ve tam bir korku/gerilim tarzı filmi yapılacak bir yapıt demiştim,nitekim 2006 da çekilip geçen sene vizyona girdi,ve yıllar öncesinden okuduğum etkilendiğim kitabın filmini hemen seyrettim ama sonuç hüsran oldu.Beklediğim gibi,beynimde canlandırığım gibi değildi...Bilmiyorum ben kitabı okurken gözümde karakterleri canlandırırım,sanki oradaymış gibi olurum,o anı yaşarım ama film öyle değil görsel olduğu için kendinizi orada canlandırmak mümkün değil...sanırım bu yüzden benim için eserin kitabını okumak daha keyif verici...
Hiç tam tersini yapmadım ama,yani filmini seyredipte,o filmin kitabını okumadım, acaba o zamanda aynı duyguları mı hissederim bilmiyorum...
En son Mavi Boncuk tarafından Cum Kas 11, 2011 6:53 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Paylaş

..-...-.-.-...-.--.

Kullanıcı avatarı
FIGO
Onur Üyesi
Onur Üyesi
Zodiac: Cancer
Süper yüksek puan: 0
Yüksek puan: 0

Re: Kitabımı ? Filmi mi?

Mesaj gönderen FIGO » Prş Tem 24, 2008 11:07 am

film kisadan kesiliyor haliyle, kitapda derin detaylara indiginden daha heycan verici oluyor. kitapi okuduktan sonra izledigim filmlerde hayal kirikligina ugramisimdir. bir tek marsai filmi cok etkiledi beni kitapi daha önceden okudugum halde. bazi seyleri insan düsünemiyor canlandiramiyor gözünde ve filmde kendini kaptirabiliyor ama dedigim gibi kitaplar daha heycanli ve hafizalarda kalici oluyor.
En son FIGO tarafından Cum Kas 11, 2011 6:43 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Her zaman dogruyu söyle; ne dedigini hatirlamak zorunda kalmazsin.....

ResimResim

Kullanıcı avatarı
K@RD£L£N
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Zodiac: Virgo
İletişim:

Mesaj gönderen K@RD£L£N » Prş Tem 24, 2008 11:27 am

kitabını okuduklarımın hiç filmine bakmak istemem, çünkü benim hayalimde ki kişiler değildir onlar, her zaman hayal kırıklığına uğrar insan
En son K@RD£L£N tarafından Cum Kas 11, 2011 6:53 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Değer verdiğin Değerini bilmiyorsa bırak Değerinde kalsın...
Resim
http://onlinekazan.com/oksort.htm?a_aid=b9e9bb6d

aylineren
Uzman Üye
Uzman Üye
Zodiac: Leo

Mesaj gönderen aylineren » Prş Tem 24, 2008 6:40 pm

KIZIL NEHİRLER - ÖNCE KİTABINI MI FİLMİNİMİ BİLMİYORUM AMA FİLMDE BİRAZ KESİYORLAR

FİGOMUNDA DEDİĞİ GİBİ İNCE AYRINTILAR KİTAPTA OLUYOR BENDE KİTAPTAN YANA KULLANIYORUM HAKKIMI
ACABA .. Aşkları da devralır mı kalp nakli yaptıranlar?

GULBENUR
Uzman Üye
Uzman Üye
Zodiac: Capricorn

Mesaj gönderen GULBENUR » Sal Şub 17, 2009 11:10 pm

Kesinlikle kitabı diyorum, en orjinal hali...
Gül ağacı değilem,her gelene eğilem.

Kullanıcı avatarı
Defne*
Asil Üye
Asil Üye
Zodiac: Virgo
Süper yüksek puan: 1
Yüksek puan: 1

Mesaj gönderen Defne* » Cum Ağu 11, 2017 11:39 pm

kesinlikle önce kitabı, kitap ilgimi çekerse filmini mutlaka seyrederim..

“Kitap Dünyası” sayfasına dön