Kapak olmuş

Forum kuralları
Alıntı yazıların toplandığı forum...
Kullanıcı avatarı
Ayşe 45
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Zodiac: Aries
Süper yüksek puan: 0
Yüksek puan: 0

Kapak olmuş

Mesaj gönderen Ayşe 45 » Pzr Eki 01, 2017 7:40 pm

Eğitim dili Fransızca olan Galatasaray Üniversitesi’nde yaşanmış gerçek bir hikayedir.

İlber Ortaylı hukuk fakültesinde tarih dersi vermektedir ve bir öğrenciye inanılmaz bir ayar vermiştir. İlber Hoca dersin bir bölümünde kitaptan makale okumaya başlar. Okulun eğitim dili sebebiyle Fransızca okuyan İlber Hoca, normal konuşmasından biraz daha yavaş bir şekilde kitabı okumaktadır.

Fırlama ve bir o kadar da ukala olan öğrencilerden birisi el kaldırır ve söz ister: Hocam isterseniz kitabı verin ben okuyayım dersi daha hızlı işlemiş oluruz der kinayeli bir gülüşle.

Tavrını hiç bozmayan İlber Ortaylı öğrencisini kitabı okumak için kürsüye davet eder. Kendinden emin tavırlarla kürsüye gelen öğrenci kitabı açar ve karşılaştığı manzarayla adeta yerin dibine girer.

Kitap Almancadır ve İlber Hoca eş zamanlı olarak Fransızcaya çevirerek okumaktadır.

alıntı

Paylaş

Kullanıcı avatarı
Şirin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Zodiac: Scorpio

Re: Kapak olmuş

Mesaj gönderen Şirin » Pzt Eki 02, 2017 1:43 pm

Ünlü tarihçi İlber OLTAYLI Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Rusça, Latince, Farsçayı anadili gibi konuştuğunu biliyor muydunuz? Adama bayılıyorum birde biraz daha hızlı konuşsa :)
Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur gibi üstüne yağar, ama rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

Kullanıcı avatarı
adminiçe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Zodiac: Pisces

Mesaj gönderen adminiçe » Pzr Eki 08, 2017 12:21 pm

Şirin yazdı:Ünlü tarihçi İlber OLTAYLI Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Rusça, Latince, Farsçayı anadili gibi konuştuğunu biliyor muydunuz? Adama bayılıyorum birde biraz daha hızlı konuşsa :)
Harddisk fazla dolu olunca yavaş çalışır, normaldir

Kullanıcı avatarı
Defne*
Faal Üye
Faal Üye
Zodiac: Virgo
Süper yüksek puan: 1
Yüksek puan: 1

Mesaj gönderen Defne* » Pzt Eki 09, 2017 11:38 pm

adminiçe yazdı:
Pzr Eki 08, 2017 12:21 pm
Şirin yazdı:Ünlü tarihçi İlber OLTAYLI Almanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Rusça, Latince, Farsçayı anadili gibi konuştuğunu biliyor muydunuz? Adama bayılıyorum birde biraz daha hızlı konuşsa :)
Harddisk fazla dolu olunca yavaş çalışır, normaldir
:br: :hh: :hh:

“Alıntı Yazılar” sayfasına dön