Bebişlerinizin isimlerini koyarken..

Forum kuralları
Zaman zaman fotoğraflarını ekleyerek,yaramazlıklarını,maceralarını,sorunlarını yazarak paylaşalım..
Kullanıcı avatarı
Şirin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Zodiac: Scorpio
Süper yüksek puan: 0
Yüksek puan: 0

Bebişlerinizin isimlerini koyarken..

Mesaj gönderen Şirin » Pzt Eki 16, 2017 12:33 pm

Bebeklerinizin isimlerini koyarken nelere dikkat ettiniz? Nerden esinlendiniz? Etkisi altında kaldığınız kişiler oldu mu? Ya da büyüklerinizin diretmesi oldu mu?

Paylaş

Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur gibi üstüne yağar, ama rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

Kullanıcı avatarı
Şirin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Bebişlerinizin isimlerini koyarken..

Mesaj gönderen Şirin » Pzt Eki 16, 2017 12:46 pm

Eşimle hamile kaldğımı öğrenince ilk aklımıza gelen ismini ne koyacağız oldu? Bir liste yaptık, büyüklerimize sorduk ( manyak gibi ciddi ciddi sordum, ne istersiniz diye) ama bana verdikleri cevap sizin bebeğiniz, siz en uygun ismi bulacaksınız dendi :) bir liste yaptık, 20 erkek, 20 kız ismi, bir ay boyunca tartıştık, kararsız kaldık, sonra dedimki eğer şimdiden bir ismi olursa doğana kadar sıkılırız ve isim aramaya son verdik, daha doğrusu son aylara bıraktık :) tabii ilerleyen haftalada ikiz ve kız olduklarını öğrenince otomatikmen erkek isimleri silindi listeden, ama bu sefer kafiyeli olsun mu, olmasın mı sorusu gündeme geldi :)) Selin-Pelin, Eda- Ela, Büşra-Kübra, tek kız olsa İpekte kara kılmıştık, sonrasında ikiz olabilirler ama kafyeye gerek yok dedik ve İpeke yakın bir isimlistemizdede olan İrem ismine kara verdik.. İlk bebeklerde isme takıyorsun ama ikncide sağlık ön planda geliyor, çünkü daha öncesşnde yaşanmış hamilelik, doğum, loğusalık var...Oğlana hamile kaldığımda hiç isim telaşına düşmedik diyebilirim, erkek olduğunu öğrenince kızlara sorduk, kardeşiniz erkek ismi ne olsun diye.. İpek hemen Kaan olsun dedi, biz şaşrıdık tabii 2,5 yaşındaki çocuk ne anlar diye :)) Nerden buldun bu ismi dediğimzde, parkta oynarken bi kız ona kardeşini göstermiş ve benim Kaan'ım demiş, bizimki kıskanmış sanırım ki, bizimde Kaan'ımızolacak dedi :) yani ikinci, daha doğrusu üçüncü bebeğimizin adını kızlar belirlemiş oldu
Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur gibi üstüne yağar, ama rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar.

Kullanıcı avatarı
Nazende
Uzman Üye
Uzman Üye

Mesaj gönderen Nazende » Sal Eki 17, 2017 10:16 pm

Büyüklerden çok eşim diretti Ölen kardeşinin ismini koymak istedi kader midir tesadüf müdür kardeşinin ismi bana kötü bir tecrübeyi hatırlatıyordu sanki hayatımda önemli bir yeri varmış gibi çocuğumami koyacaktım
Kuran'da geçsin güzel anlamı olsun istedim
İlk oğlumun adi murat umuyt
Soneri istemiyorum deyince nispet yapar gibi babasının adını koydu benim aklım almıyor büyüklerin ismini falan koymak bu zamanda hala bunu yapanlar var onlarda Soner ismini beklemiş
Bu sefer bana denen sen murat umut diyecen oldu ama onlar hep murat dedi iş Inata bindi bende hep umut dedim
Onlar millete murat koyduk derken ben salakça murat umut koyduk dedim
Umutu koymamim nedeni babasına şans getirsin uğurlu umutu olsundu neyin umudu dedi ona bile hak vermedi
İkinci çocukta yine aynı sorun kız olunca sen koy erkek olursa ben yine Soner koyacak kararlıydı istemedim bir de şu var r harfine dilim dönmüyor sürekli sorun yaşıyorum bir de
O konu öyle kapandı doğumda emri vaki yaptım
Utku zafer anlamına geliyormuş kulağıma hoş geliyordu hep
Umut ismini düşünürken bile aklımda vardi
Benan onunda araştırırken buldum parmakla gösterilen ünlü tanınmış kişi anlamına geliyormuş .Kuran'da da geçiyordu bu sefer çocuğumun iki adını da verdim

Kullanıcı avatarı
Şirin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Şirin » Prş Eki 26, 2017 1:54 pm

maalesef bu zamanda yapanlar hala var!

dakatekin35
Üye
Üye

Mesaj gönderen dakatekin35 » Cmt Kas 11, 2017 4:26 am

Şirin yazdı:Bebeklerinizin isimlerini koyarken nelere dikkat ettiniz? Nerden esinlendiniz? Etkisi altında kaldığınız kişiler oldu mu? Ya da büyüklerinizin diretmesi oldu mu?
İki tane oğlum var Allah cümlemizin evlatladini bağişlasin inşallah maalesef benim iki oğlum da da bana söz hakki düşmedi iaim düşünmedik değil aslında bizde düşünmüştük ama eski eşim evin tek oğlu olduğundan bak bu ismi koymazsan sana hakkımı helal etmem falan diye ayak yaptılar o sıra askerdi kendisi tamam dedi istediğiniz olsun hem de annesinin babasınin ismi 2.çocuktada daben 3 defa Muhammed ismini rüyamda gördüm ve de anlattım ama gene ayni senaryoyu bu seferde oynadılar ona da tamam dedi adaletin bu mu dünya derler ya gerçekten de bumudur?

GT-I9060I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Bebek Günlüğü” sayfasına dön