Süt Bağışlayarak Rekor Kırdı

40 GALONDAN FAZLA SÜT BAĞIŞLADIKTAN SONRA GUINNESS DÜNYA REKORUNU KIRDI

Pek çok insanın önemli konularla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiği söylenemez, ancak 30 yaşındaki Elisabeth Anderson-Sierra, çok önemli bir katkıyla bu yolda ilerledi:

Anne sütü.

19 Haziran 2018 itibariyle, iki kız çocuğu annesi (Isabella, 3.5 yaşında ve Sophia, 1.5 yaşında) – bir süt bankasına 53.535 gram anne sütü bağışladı ve önceki dünya rekorunu kırdı:(53.081 )

3 yıl 10 ay boyunca iki kız çocuğu için anne sütü pompaladığını söyleyen Anderson-Sierra, kendi sütünü 3.5 yıl önce bağışlamaya başladı. Yıkama, sterilizasyon, paketleme, dondurma ve bağışları ayarlama gibi diğer görevleri yerine getirmek için günde yaklaşık 8 saat harcıyor.

Anderson-Sierra ABD Sahil Koruma’sında çalıştığı ilk günlerinden beri, her zaman “insanlığı ilerletme” ile “çok ilgili” olduğunu açıkladı. Bu nedenle hamile kaldığında, başkalarına yardım etmeye devam etmek için süt bağışının denemek isteyeceği bir şey olduğunu biliyordu.

“Bu benim kim olduğumun bir parçası” diyor.

Ancak Anderson-Sierra, vücudunun aşırı anne sütü üretmesine neden olan ve yıl boyunca yüzlerce bebeğe yardım etmesini sağlayan hiperdanstasyon sendromuna sahip olacağını biliyordu. Bugüne kadar, toplam 120.000 gram anne sütü bağışladı, süt bağışlarının yaklaşık yarısı süt bankasına gidiyor ve gerisi de özel bağışlardan oluşuyor.

ANDERSON-SIERRA’NIN SÜTÜ, OPTIMAL BESLENME IÇIN ANNE SÜTÜNE GEREKSINIM DUYAN SAYISIZ BEBEĞE YARDIM ETTİ


“Sahip olduğum zihniyet, rekor kovalamak ve kırmak değil, süt paylaşım dünyasına örnek olmak ve bunun için çabalamak” diyor.

“Benim için sayıları görmek heyecan verici, ama yardım edebildiğim tüm bebekleri ve aileleri düşünmek daha da heyecan verici” diyor.

2018-06-29T10:16:18+00:00

Yorum Yap